زمینه اصلی سایت ایسن
جایگزین مناسب پراپ تریدینگ

جایگزین مناسب پراپ تریدینگ

مقدمه

در مطلب قبلی با عنوان پراپ تریدینگ؛ کلاهبرداری نوین! برایتان دلایلی را ذکر کردیم که نشان می داد اغلب مجموعه هایی که با عنوان پراپ تریدینگ در حال فعالیت هستند در واقع هدف شان سوء استفاده از معامله گرانی است که توانایی تحلیل و ترید را دارند اما سرمایه کافی برای انجام کار را ندارند. و این عزیزان به امید دریافت سرمایه به سمت این مجموعه ها جذب می شوند. در این مطلب قصد دارم تا روشی را به عنوان جایگزین مناسب پراپ تریدینگ به شما معرفی کنم. ولی قبل از آن باز هم می خواهم شما را از مخاطرات دیگری که شرکت در پراپ ها دارد آگاه کنم.

مخاطرات احتمالی

اگر تریدر باشید قطعاً می دانید که سلامت روان و قرار داشتن در محیط امن روانی برای ترید یک امر ضروری است. یکی از فاکتور های مهم برای داشتن محیط امن روانی هم تمرکز است. کسانی که دنبال جذب سرمایه هستند دائم فکرشان به سمت یک راه حل پیش خواهد رفت و این تمرکز را از تریدر خواهد گرفت. ما امروز در این مطلب این تمرکز را به شما باز خواهیم گرداند. وقتی سراغ پراپ می روید هم قطعاً گمراهی هایی را برایتان به دنبال خواهد داشت. زیرا مجموعه های پراپی به شکلی قارچ گونه در حال رشد هستند و پروسه بررسی و انتخاب یکی از آنها برای شما به حد کفایت سردرگمی و عدم تمرکز را به همراه خواهد داشت. همچنین ضریب خطای شما نیز در انتخاب پراپ مطمئن هم در این آشفته بازار بالا خواهد رفت.

مشکل دیگری که برای شما به وجود خواهد آمد درگیری ها ذهنی در طول برگزاری چالش و احیاناً شکست در آن که عواقب روحی بدی را برای شما به ارمغان خواهد آورد مخصوصاً اگر این شکست از طرف پراپ به شما تحمیل شده باشد قطعاً ضربه روحی جبران ناپذیری را به شما وارد خواهد کرد. در مطلب قبل بیشتر تمرکز ما برای عدم اعتماد به سیستم پراپی موجود، خود پراپ ها بودند که به فکر پر کردن جیب خودشان به هر قیمتی بودند ولی دلایلی که امروز برایتان ذکر کردم دقیقاً آسیب هایی است که به خود تریدر باز می گردد. از جمله آسیب های دیگر هم هدر رفت زمان است. پس خواهشی که از شما دارم این است تا از روش های جایگزین برای جذب سرمایه استفاده کنید که امروز یکی از بهترین این روش ها را برای شما تشریح خواهم کرد.

افتتاح حساب مناسب

شما برای سبدگردانی یا مدیریت حساب سرمایه گذاری هم می توانید از حساب دمو استفاده کنید و هم حساب واقعی ولی پیشنهاد ما استفاده از حساب واقعی است. به این دلیل که یکی از فاکتورهای مهمی که سرمایه گذاران برای بررسی معامله گر انجام می دهند میزان سرمایه او و واقعی یا دمو بودن حساب تریدر است. استفاده از حساب دمو حس بی تعهد بودن را به سرمایه گذار منتقل خواهد کرد. بنابراین ما پیشنهاد می کنیم که فعالیتتان را در حساب واقعی هر چند کوچک شروع کنید. هستند حساب هایی که با سرمایه 100 دلار شکل گرفته و شروع به فعالیت کرده اند ولی سعی کنید مبلغ سرمایه تان کمتر از 500 دلار هم نباشد. اینها مسائلی هستند که بر روی جذب سرمایه تاثیر می گذارند.

ویژگی های حساب مناسب

خب تا اینجا متوجه شدید که مثل شروع چالش پراپ نیاز به افتتاح یک حساب دارید. حسابی که باز می کنید هم باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 1. حتما قبل از انتخاب بروکر به تطبیق پذیری استراتژی تان با بروکر مورد نظر توجه کافی داشته باشید. چون بعد از شروع کار دیگر نباید تغییر حساب داشته باشید. اگر نیاز به این تغییر باشد یعنی باید فعالیتتان را از صفر شروع کنید و در اینصورت زمان را از دست داده اید.
 2. بروکر شما باید از کپی تریدینگ (حساب های سرمایه گذاری) پشتیبانی کند. (کدام بروکر ها از کپی تریدینگ پشتیبانی می کنند؟)
 3. حسابی که باز می کنید حساب سرمایه گذاری استاندارد و غیر مارکت میکری با پسورد سرمایه گذار باشد.
 4. لوریج حساب بیشتر از 1:500 نباشد.
 5. حساب میتواند هم متاتریدر 4 باشد و هم 5. حتی اگر توانایی کنترل دو حساب را دارید می توانید هر دو نوع حساب را همزمان باز کنید تا جامعه بزرگتری از سرمایه گذاران به شما دسترسی داشته باشند.
 6. اگر ربات هم دارید در این روش می توانید برای جذب سرمایه از آن استفاده کنید فقط توجه کنید که ربات شما با حساب هایی که بروکر ارائه می دهد تطبیق پذیر باشد.
سایر نکات مربوط به حساب

تا اینجا شما حسابی را آماده فعالیت کرده اید و یک جامعه هدف برای سرمایه گذاری هم دارید. اگر موارد فوق را درست انجام داده باشید بروکر صفحه ای برای علاقه مندان به سرمایه گذاری دارد که از این پس حساب شما هم با توجه به رنکینگ بروکر به سرمایه گذاران نمایش داده می شود. هر چه برایند فعالیت شما بهتر باشد جز نفرات اول خواهید بود و احتمال سرمایه گذاری روی شما بیشتر خواهد شد.

در زمان افتتاح حساب سرمایه گذاری بروکر اطلاعاتی همچون حداقل میزان سرمایه گذاری، نحوه تقسیم سود و … را از شما میپرسد و در نتیجه زمانی که سرمایه گذاری شما را انتخاب کند آن شروط را هم قبول کرده است. مثلا در مورد تقسیم سود شما سود دریافتی خود را 30% انتخاب می کنید و این بدان معناست که مثلا اگر 10,000 دلار روی حساب شما سرمایه گذاری شده باشد و شما در ماه جاری 10% سود کرده باشید سهم شما از این مبلغ 300 دلار خواهد بود.

در انتهای ماه میلادی سیستم های بروکر بصورت اتوماتیک عملیات تسویه حساب را انجام می دهند. همانطور که گفته شد تعیین این مقادیر بر عهده شماست پس قبل از تعیین حتما رفتار سایر تریدر ها را بررسی کنید تا میزان عرف بازار را بدست آورید. زیرا یکی دیگر از فاکتورهایی که سرمایه گذاران به آن دقت می کنند همین میزان تقسیم سود و حداقل مبلغ سرمایه گذاری است. به این نکته هم توجه کنید که جامعه کپی تریدینگ بروکر شما کوچک است اما قابلیت بزرگ تر شدن دارد. شما با پسورد سرمایه گذاری که در اختیار دارید می توانید با ثبت حسابتان در سایت های زیر خودتان را به جامعه بزرگتری از سرمایه گذاران معرفی کنید.

سایت mql

معرفی

اولین سایتی که معرفی می کنم سایت mql5.com است. احتمالا نام این سایت را شنیده باشید و یا حتی مسیرتان به آن خورده باشد. این سایت متعلق به شرکت متاکوئست پدیدآورنده پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 است. وقتی وارد سایت می شوید از سربرگ Signal می توانید وارد بخش کپی تریدینگ شوید. 

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید وقتی وارد قسمت سیگنال می شوید با آنالیز حساب های معامله گرانی که حساب خود را به این سایت متصل کرده اند مواجه می شوید. در اینجا هم حساب ها با توجه به عملکردشان رتبه بندی می شوند و در معرض دید سرمایه گذاران قرار می گیرد. سبک فعالیت در این سایت به صورت اشتراک گیری است. یعنی شما یک مبلغ بابت حق کپی از معاملات تان را از مشترکین خود دریافت می کنید. عرف حق اشتراک در این سایت به ازای هر ماه 30 دلار است. این مبلغ را هم خود شما در زمان متصل کردن حساب تعیین می کنید . می توانید از مبالغ بالاتر یا پایین تر استفاده کنید برخی از افراد تا ماهی 110 دلار هم تعیین کرده اند ولی اغلب تریدر ها مبلغ 30 دلار را انتخاب کرده اند. 

کپی تریدینگ در سایت mql
راهنمای اتصال حساب

وقتی روی هر یک از حساب هایی که مشاهده می کنید کلیک کنید وارد صفحه مخصوص آن ارائه دهنده سیگنال می شوید که ریز عملکرد او را مشاهده می کنید و عملیات کپی را هم از اینجا می توانید انجام دهید. در تصویر فوق نمونه حساب یک تریدر چینی را می بینید که در کمتر از یکسال حساب 100 دلاری را به حدود 580 دلار رسانده و 480% کسب سود داشته ضمن اینکه 158 نفر در حال حاضر مشترک سیگنال های او هستند و این تریدر در هر ماه حدود 5 هزار دلار درآمد ثابت از این طریق دارد. به یاد داشته باشید که اگر روی حسابتان ربات هم ران کنید می توانید حسابتان را به این سایت متصل کنید.

بعد از اینکه وارد صفحه سیگنال شدید بالای رنکینگ ها یک دکمه سبز رنگ به نام Create Signal وجود دارد که با زدن آن می توانید عملیات اتصال حساب را انجام دهید. اگر قبلا در این سایت حساب کاربری داشته باشید با لاگین کردن ادامه مراحل را انجام خواهید داد ولی اگر حساب کاربری نداشته باشید ابتدا باید عملیات عضویت در سایت را انجام دهید و بعد از آن اقدام به اتصال حسابتان کنید. توجه کنید که برای دریافت درآمدتان از این سایت باید حساب کیف پول وب مانی هم داشته باشید. زیرا تنها راهی که ایرانی ها می توانند درآمد خود را از این سایت نقد کنند حساب وب مانی است. 

خب تا اینجا شما یک حساب دارید که هم به جامعه کپی تریدینگ بروکر تان متصل کرده اید و هم به حساب mql در حالیکه شما روی یک حساب معامله می کنید ولی از جاهای مختلفی می توانید درآمد متغیر و ثابت برای خود ایجاد کنید. اما هنوز هم می توان این جامعه را گسترش داد. 

سایت myfxbook

معرفی

سایت دومی که معرفی می کنم سایت myfxbook.com است. لطفا توجه داشته باشید که برای ورود به این سایت باید از فـ یـلتـ ـرشـ ـکـ ن استفاده کنید. بعد از اینکه وارد سایت شدید همانند تصویر زیر، با اولین چیزی که مواجه می شوید جدول Recent Systems است که به شما حساب های تریدر ها را با توجه به عملکردشان نمایش می دهد.

شما در این سایت خدمات مختلف زیادی را می توانید دریافت کنید ولی در این مطلب فرصتی برای معرفی این سایت نیست و فعلا تمرکز ما بر موضوع سرمایه پذیری است. سایت مای اف ایکس بوک یکی از قدیمی ترین سایت های فارکسی است که در بین تریدر های فارکس محبوبیت زیادی دارد و شما در اینجا با یک جامعه خیلی بزرگ سر کار خواهید داشت.

راهنمای اتصال حساب

برای اتصال حسابتان به این سایت هم از دکمه بالا سمت راست جدول Recent Systems گزینه Add your account را انتخاب کنید و مراحل اتصال حسابتان را انجام دهید. توجه کنید که اگر قبلا در این سایت حساب کاربری داشته اید در این مرحله اطلاعات ورود از شما دریافت می شود. و اگر تا به حال حسابی نداشته اید با انتخاب گزینه Sign Up در ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس اقدام به ثبت حساب معاملاتیتان نمایید.

قبلاً نحوه عملکرد این سایت به این شکل بود که شما حسابتان را به معرض نمایش قرار می دادید .سپس برای علاقه مندان به سرمایه گذاری یک لینک قرار می دادید که وی بتواند حساب خود را به حساب شما متصل کند .ولی اخیرا این سایت یک سایت مکمل دیگر ایجاد کرده که کاربران می توانند مثل سایت mql5 با دریافت حق اشتراک حساب های علاقه مندان را به حساب خودشان متصل کنند. البته به این نکته هم توجه کنید که شما باید از همان روش قدیمی استفاده کنید. یعنی یک لینک در قسمت معرفی استراتژی تان قرار دهید تا سرمایه گذاران را یا به سایت mql و یا به سایت بروکر خودتان متصل کنید. زیرا خدمات سایت مای اف ایکس بوک برای ایرانیان تحریم است. و شما اگر هم درآمدی از طریق اشتراک فروشی در این سایت داشته باشید نمی توانید آن را دریافت کنید. 

سخن پایانی

همچنان راه های دیگری برای گسترش کارتان وجود دارد ولی همین موارد در شروع برایتان کافی است. زیرا تمرکز شما در این روش روی یک حساب قرار دارد و این خیلی مسئله مهمی است. از اینجا به بعد دیگر همه چیز به عهده شماست! دیگر نیاز به هزینه نیست تا خودتان را اثبات کنید بلکه هزینه چالش را برای خودتان سرمایه گذاری می کنید! مخاطب شما فقط یک مجموعه پراپی نیست بلکه کل دنیاست! و با یک خطای کوچک از گردونه رقابت حذف نخواهید شد! توجه کنید که تمام قدم های خود را هوشمندانه بردارید. من سعی کردم تمام نکات لازم را به شما گوشزد کنم. و تنها نکاتی در رابطه با انتخاب استراتژی باقی مانده که به برخی از آنها اشاره میکنم.

نکات مهم
 1. برخی از سرمایه گذاران به حساب های ریسکی علاقه مند هستند. ولی اغلب سرمایه گذاران حساب هایی را انتخاب می کنند که مدیریت ریسک قوی دارند. پس به مدیریت ریسک استراتژی تان توجه کافی داشته باشید.
 2. حساب شما در ماه های اول بازدید خوبی دریافت نمی کند پس ناامید نباشید. چیزی که اهمیت دارد این است که استراتژی را به درستی پیش ببرید. 
 3. حتما از استاپ لاس استفاده کنید. دلائل زیادی برای اهمیت این موضوع وجود داردکه مهمترین آن توجه سرمایه گذاران به این موضوع است. آنها علاقه مندند پولشان را در حسابی سرمایه گذاری کنند که ضررهای محدودی دارند. و می دانند که حساب های بدون استاپ لاس دیر یا زود از بین خواهند رفت.
 4. اگر چند استاپ پشت سر هم داشتید وقفه ای یه هفته ای به خود بدهید و ریکاوری کنید.
 5. نظم و تعهد در اجرای استراتژی را حتما به دقت اجرا کنید. زیرا سایت ها معاملات تان را به دقت تحلیل و نتایج آن را به سرمایه گذاران منعکس می کنند. هر چه بیشتر این موارد را رعایت کنید عملکرد بهتری برای شما ثبت می شود. و در نتیجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب خواهید کرد

برایتان آرزوی موفقیت دارم

در پناه حق باشید

Scroll to top
Send this to a friend