زمینه اصلی سایت ایسن
مولتی ترمینال متاتریدر 4

چگونه می توان یک معامله را بطور همزمان در چند حساب مختلف در متاتریدر باز کرد؟

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که بخواهید سرمایه تان را برای مدیریت بهتر صورتحساب ها در دو یا چند حساب مختلف تقسیم کنید، یا اینکه پول یکی از نزدیکانتان که در حساب خودش قرار دارد را مدیریت یا به قولی سبدگرانی کنید و معاملاتی که در حساب خود انجام می دهید را روی حساب دیگر کپی کنید. یا حتی ممکن است برای راحتی رعایت مدیریت سرمایه به عنوان مثال یک حساب هزار دلاری ایجاد کنید و حجم خود را بر اساس آن اعمال کنید مثلا به ازای هزار دلار دو صدم لات برای اجرای یک اردر در نظر بگیرید و برای اینکه از محاسبات هر روز خلاص شوید اصل سرمایه را در حساب دیگری بریزید و با اتصال این دو حساب به یکدیگر معاملات را کپی کنید بدین صورت برای اجرای هر اردر دیگر نیاز به حساب کردن حجم معامله ندارید.

اما راهکار چیست؟

توجه داشته باشید که چندین راه مختلف برای حل مسائل مطرح شده وجود دارد و ما در این مقاله قصد داریم تا صرفا برنامه مولتی ترمینال متاتریدر4 را به شما معرفی کنیم.

فکر می کنم با توضیحاتی که تا اینجا ارائه شد متوجه کاربرد های این برنامه شده باشید. مولتی ترمینال متاتریدر برنامه ای است که به شما این امکان را می دهد تا چند حساب ریل و دمو را در برنامه لاگین کنید و با انجام تریدر روی حساب اصلی که انتخاب کردید همان معامله را در سایر حساب های متصل نیز کپی کنید. یکی از مهمترین قابلیت های این برنامه این است که حجم معامله ای که در حساب اصلی باز می کنید را نسبت به سرمایه می سنجد و به همان تناسب معامله را در سایر حساب ها انجام می دهد. بطور مثال اگر بالانس حساب اصلی هزار دلار و حساب دیگر دو هزار دلار باشد و شما معامله ای با حجم 5 صدم در حساب اصلی باز کنید معامله ای که در حساب دوم باز می شود با حجم یک دهم خواهد بود.
لازم به ذکر است که تمام انواع اردر ها در این برنامه پشتیبانی می شود یعنی پندینگ اردرهای لیمیت و استاپ، استاپ لاس و تیک پرافیت و … همگی از حساب اصلی به سایر حسابها کپی می شوند.

آیا کار با برنامه پیچیدگی خاصی دارد؟

خیر، کار با برنامه بسیار ساده است و اگر با پلتفرم متاتریدر 4 کار کرده باشید با این برنامه هم می توانید به راحتی کار کنید. اما بیان این نکته ضروری است که این برنامه چارتی برای تحلیل ارائه نمی دهد و فقط بستری برای انجام معامله است. یعنی شما باید تحلیل خود را روی پلتفرم متاتریدر یا تریدینگ ویو انجام دهید و صرفا معاملات خود را در برنامه ثبت کنید.

چطور برنامه را دانلود و استفاده کنیم؟

برای دانلود این برنامه می توانید از آپ استور ایسن استفاده کنید ولی به این نکته توجه کنید برنامه مولتی ترمینال توسط هر بروکری ارائه نمی شود و باید از پشتیبانی بروکر خود اطلاعات مربوط به آن را کسب کنید، در حال حاضر با توجه به اطلاعاتی که ما داریم بروکر های آمارکتس، فیبوگروپ، آی اف سی مارکتس و ویندزور از این پلتفرم پشتیبانی می کنند. لازم به ذکر است که برای استفاده از این برنامه می بایست تمام حساب های متصل مربوط به یک کارگزاری باشند.

ایده هایی برای استفاده از برنامه

در ابتدای مقاله به کاربرد هایی اشاره کردیم، همچنین کاربرد اصلی که این برنامه دارد و بیشتر برای آن شناخته شده است سبدگردانی است. یعنی شما تریدری هستید که در کار خود متبحر هستید و اقدام به جذب سرمایه گذار کرده اید و برای سهولت کار حساب سرمایه گذاران خود را به حساب خود متصل کرده اید تا عملیات کپی معاملات به راحتی انجام شود. اما راه های دیگری هم برای استفاده از این برنامه وجود دارد که هم جذاب هستند و هم کاربردی. به عنوان مثال برای کاهش استرس تان می توانید حساب اصلی را یک حساب دمو یا ریل با سرمایه کم انتخاب کنید و حسابی که اصل سرمایه را در آن قرار داده اید به عنوان حساب ثانویه قرار دهید با این روش همانطور که قبلا اشاره شد مدیریت حجم معاملات هم راحتتر خواهد بود. مورد استفاده دیگر هم برای ارائه استیتمنت به اشخاص ثالث یا اتصال حساب به سایت هایی مثل mql و myfxbook است. کاربرد این روش در این است که شما نمی خواهید اطلاعات حساب اصلی تان از جمله بالانس تان را به نمایش عمومی بگذارید و در عین حال کار با دو حساب برایتان مشکل تر است. در این صورت شما می توانید یک حساب فرعی ایجاد و به سایت ها متصل کنید ولی معاملاتتان را روی یک حساب انجام دهید.
ممکن است ایده دیگری هم به ذهن شما برسد که خوشحال می شویم از طریق نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

متاتریدر 4

Icon

آخرین بروزرسانی: سپتامبر 15, 2023

Scroll to top
Send this to a friend